O NAS

FEMIMED to Ginekologiczno-Położniczy Gabinet Lekarski, tworzony przez lekarzy z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Polnej 33 w Poznaniu, a pracujących na co dzień w szpitalu Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego 18 w Poznaniu. Naszym celem jest kompleksowa opieka nad kobietą na każdym etapie jej życia, zarówno w okresie rozrodczym, jak i po jego zakończeniu. Staramy się pomóc w rozwiązywaniu problemów ginekologicznych i tych związanych z ciążą. Jeżeli któryś z nich przekracza zakres naszych kompetencji - wskażemy odpowiednich specjalistów, pod opieką których rozwiązanie problemu może okazać się łatwiejsze.

Dr n.med. Katarzyna Olejniczak

Specjalista alergolog, specjalista pediatra. Diagnostyka i leczenie. W ramach usług wykonywane są testy skórne, spirometria.
Godziny przyjęć: uzgadniane indywidualnie +48 605 533 345.

Dr n. med. Tomasz Olejniczak

Specjalista ginekolog położnik, obecnie pracownik szpitala Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego 18 w Poznaniu lekarz z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym; nauczyciel akademicki.

Dyplom lekarza uzyskał w 1996 roku na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Poznaniu.

W 1999 roku zdał I° a w 2004 – uzyskał tytuł specjalisty II° z zakresu ginekologii i położnictwa pod kierunkiem prof. Tomasza Opali. W 2003 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu obronił pracę doktorską p.t. „Ocena metabolizmu tkanki kostnej w okresie ciąży", której promotorem był również prof. Tomasz Opala. Zawodowo związany zwłaszcza z zagadnieniami niepłodności, ciąży oraz z zaburzeniami ginekologicznymi: patologia szyjki macicy, endometrioza, mięśniaki, zaburzenia miesiączkowania, zakażenia pochwy, menopauza i osteoporoza.

Doświadczenie zawodowe poszerza na licznych sympozjach, szkoleniach, stażach, kursach w kraju i za granicą uzyskując odpowiednie certyfikaty.

Dorobek naukowy obejmuje publikacje w czasopismach krajowych i zagranicznych, rozdziały w podręcznikach Jest promotorem kilkudziesięciu prac magisterskich i licencjackich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego, gdzie pracuje na etacie starszego wykładowcy prowadząc zajęcia ze studentami. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych.

Lek. med. Paweł Jachowski

Pracownik szpitala Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego 18 w Poznaniu. W wieloletnim doświadczeniu zawodowym związany zwłaszcza z problemami diagnostyki i leczenia patologii szyjki macicy, zapaleń pochwy i sromu, endometriozy, niepłodności oraz patologii ciąży. Prowadzi badania i otworzył przewód doktorski p.t. „Weryfikacja nieprawidłowych wyników cytologii za pomocą HPV i kolposkopii”. W 2012 roku uzyskał tytuł specjalisty w ginekologii i położnictwie.


Położne

mgr Joanna Pawlicka

Od 2011 roku pracuje w Ginekologiczno - Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ulicy Polnej w Poznaniu na oddziałach Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka. Oddana i zaangażowana w swoją pracę, która jest jej powołaniem, pasją. Bardzo lubiana przez pacjentki, które cenią sumienne ale i sympatyczne podejście do spraw zawodowych, za uśmiech i pomoc w każdej sytuacji. Jako studentka Wydziału Nauk o Zdrowiu w 2007 roku obroniła pracę licencjacką p.t. " Rola położnej w humanizacji porodu". Tytuł magistra uzyskała w 2011 roku broniąc pracę badawczą "Humanizacja porodu w ocenie położnic". Bierze udział w konferencjach naukowych, sympozjach i szkoleniach zarówno z dziedziny ginekologii i położnictwa oraz neonatologii i pediatrii. Od 2012 roku okresowo związana z poprzednim gabinetem na ul. Bukowskiej, a obecnie na stałe już z FEMIMED Marcelin.
Mama dwóch córek: Ulki i Zosi. Hobby - żeglarstwo, muzyka.

mgr Donata Michałowska